Auto zastępcze z OC Warszawa

Chcesz się szybko i wygodnie poruszać po całym mieście? Wszędzie dojechać bezpośrednio? Jeżeli tak, to oferta jaką jest wynajem aut w Warszawie z pewnością Cię zainteresuje. Już teraz zapoznaj się z pełną ofertą naszej wypożyczalni i skorzystaj z rozwiązania jakim jest wynajem aut na lotnisku Warszawa Okęcie i Warszawa Modlin. Zapoznaj się także z rozwiązaniem jakim jest auto zastępcze z OC Warszawa. Masz pytania? Skontaktuj się z nami i ciesz się wygodną podróżą.

Auto zastępcze z OC Warszawa

Stłuczka czy niewielki wypadek może się zdarzyć każdemu z nas. Co jednak możemy zrobić, jeśli auto jest nam niezbędne w codziennym życiu, ponieważ jest ono naszym źródłem utrzymania, dojeżdżamy nim do pracy czy szkoły? Obecnie coraz częściej poszkodowani kierowcy ubiegają się o rozwiązanie jakim jest auto zastępcze z OC sprawcy.

Auto zastępcze z OC Warszawa

O auto zastępcze z OC sprawcy kolizji może się obecni ubiegać każdy. Jeszcze kilka lat temu ubezpieczyciele odrzucali większość wniosków, zwłaszcza osobom nie prowadzącym własnej działalności gospodarczej. W teorii nie byli oni właścicielami żadnej firmy, więc samochód nie mógł służyć im w celach zarobkowych. Obecnie, dzięki wyrokowi Sądu Najwyższego z 2011 roku uzyskanie auta z polisy OC sprawcy jest o wiele łatwiejsze. Uznaje się, że zwrot kosztów poniesionych na wynajem auta zastępczego przysługuje również osobom, które użytkują auto tylko w sprawach prywatnych. Nie ma tu także znaczenia to, czy poszkodowani mają dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Warto jednak pamiętać o tym, że szansa na wynajem auta z OC sprawcy gwałtownie spada, gdy poszkodowany posiada inny samochód.

Auto zastępcze z OC sprawcy należy się poszkodowanym tylko nas czas naprawy ich własnego pojazdu, czyli od chwili wypadku aż do odebrania naprawionego auta z warsztatu. Szukając samochodu, który będzie wynajmowane na OC sprawcy należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim ubezpieczyciel nie zwróci nam pieniędzy jeżeli skorzystamy z usług najdroższej wypożyczalni aut w okolicy. Podobna kwestia dotyczy modelu samochodu. Auto wynajmowane z OC sprawcy musi być podobne, do tego które zostało uszkodzone, nie może pochodzić ono z wyższej klasy, ponieważ w takiej sytuacji ubezpieczyciel nie zwróci nam pieniędzy.
Miałeś stłuczkę w Warszawie i chcesz skorzystać z rozwiązania jakim jest auto zastępcze z polisy OC sprawcy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.